KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9939317
nr 993 9317
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), Sydländskt landskap, signerad, 28x21
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 november 2015
kl 19:39:09
150 kr
200 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth